D. U. K.

1. Kokius egzaminus reikia išlaikyti (ir kokius pažymius reikia turėti), kad įstotum į VGTU AF?

Egzaminai: Lietuvių, matematika. Anglų kalbos metinis pažymys. Rezultatai kuo aukštesni, tuo geriau. Visada galima pasitikrinti VGTU balų skaičiuoklėje:

http://stojantiesiems.vgtu.lt/bakalauro-studijos/konkursiniai-balai/skaiciuokle/

P.S. kitų dalykų pažymiai (istorijos, fizikos ir pan.) visiškai jokios įtakos neturi. Pažymiai tiesiog turi būti teigiami (egzaminai išlaikyti), tam kad gautumėte mokyklos baigimo atestatą.

2. Kokius papildomus egzaminus reikia laikyti, kad įstotum į VGTU AF?

Reikia išlaikyti Meninio architektūrinio išsilavinimo egzaminą (stojamąjį egzaminą), kuris visuose Lietuvos universitetuose (architektūros studijų programoje) yra vienodas ir vertinamas vienodais balais. Stojantys į architektūros inžineriją laiko kitą – Piešimo testą.

Stojamasis egzaminas susideda iš:

  • Kompozicijos (50balų)
  • Piešimo (30balų)
  • Meno istorijos testo (20 balų)

3. Kaip ir kur galima pasiruošti papildomiems egzaminams?

Papildomai stojamiesiems galima pasiruošti VGTU JAM ir MUC.

JAM – Jaunojo architekto mokykla. Tai parengiamieji kursais 11-12 klasių moksleiviams. Paskaitos vyksta šeštadieniais architektūros fakultete. Sudarytos iš trijų modulių: Kompozicijos, Meno istorijos ir piešimo.Vienos paskaitos trukmė 3h. Prasideda nuo 9h ryto. Vieną dieną vyksta dvi paskaitos. Modulius galima pasirinkti. Kaina už 3 modulius vienam semestrui 1200 Lt (vienas modulis 400 Lt).

Apie JAM: http://edu.ar.vgtu.lt/public/?id=269

MUC – Meninio ugdymo centras. Jame organizuojami ketverių metų kursai skirti 7-12 klasių moksleiviams ir taip pat parengiamieji kursai (parengiamieji kursai tiek 2 metų trukmės, tiek vienerių ir t.t.)

Apie MUC : http://www.muc.ar.vgtu.lt/

Taip pat mokytis galima privačiai pas dėstytojus arba lankyti specializuotus kursus kitose aukštosiose architektūros mokyklose. Deja meno mokyklų kursas neatitink stojamųjų egzaminų reikalavimų ir baigus meno mokyklą pilnai nepasiruošite Meninio architektūrinio išsilavinimo egzaminui.

4. Koks buvo praeinamasis balas 2009, 2010, 2011 metais?

Mažiausias balas į nemokamą vietą: 2011m. – 18,33 ,2010m. – 18,74 , 2009m – 19,30

Į mokamą: 2011m. ~18, 2010m. ~18, 2009m. ~ 18

5. Kiek VF ir kiek mokamų vietų buvo skirta 2011 m.?

Iš viso 2011 m. priimti 107 studentai. Iš jų 83 į VF ir 24 į VNF. Vietų kiekis gali kiekvienais metai nežymiai skirtis dėl valstybės suteiktų krepšelių skaičiaus. Taip pat retais atvejais atsiranda papildomų krepšelių ir keli studentai iš valstybės nefinansuojamų vietų gali būti perkelti į valstybės finansuojamas.

6. Kokia studijų kaina, jei studijuoji mokamoje vietoje?

Vieno semestro (pusės metų) kaina 3960,00 LT

7. Kuo VGTU AF pranašesnis už kituose Lietuvos universitetuose esančius Architektūros fakultetus?

VGTU AF dėsto geriausi dabartiniai Lietuvos architektai, studijų kokybė tikrai gana aukšto lygio. Darbdaviai neretai labiau vertinaVGTU diplomą nei kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų, tačiau tai vis tik nėra lemiamas prioritetas, svarbiausi yra pačio studento darbai.

8. Kokia yra studijų programa

Su VGTU Architektūros specialybės programa galite susipažinti čia:

http://www.medeine.vgtu.lt/programos/programa.jsp?fak=1&prog=24&sid=F&rus=U

9. Kokie santykiai tarp dėstytojų ir studentų?

Dažniausiai darbinė atmosfera yra gera, problemų nekyla. Dėstytojas yra tam, kad tau padėtų, o ne smukdytų žemyn. Tačiau kartais pasitaiko įvairių nesutarimų, todėl tai priklauso tiek nuo konkretaus dėstytojo, tiek nuo kiekvieno studento bendravimo.

10. Ar sunku mokytis?

Taip, sunku ir darbo tikrai daug, nes į šią specialybę įstoja aukštus pažymius turintys moksleiviai, keliami aukšti reikalavimai bei jaučiama rimta konkurencija. Norint turėti gerus pažymius tenka paplušėti. Nuobodžiauti neteks jau nuo pirmų studijų mėnesių.

11. Ką galima toliau mokytis baigus bakalaurą?

Stoti į magistrantūrą arba rinktis kitą studijų programą.

12. Kokios yra magistratūros studijos?

Architektūros istorija ir teorija – menotyros diplomas. Architektūros – Statinių architektūra, Urbanistinių kompleksų architektūra, Pastatų renovacija, Urbanistinis planavimas.

13. Kokios yra doktorantūros studijos?

Menotyra (skulptūra ir architektūra).

14. Kokios galimybės per ERASMUS programą išvykti į užsienio šalis?

ERASMUS sutartis sudaryta tarp 22 Europos Sąjungos valstybių aukštųjų mokyklų. Taigi mūsų studentai baigę 2 kursus arba magistrantūros studijose (jei studijuodami bakalaurą nedalyvavo ERASMUS programoje) turi galimybę vieną semestrą (retais atvejais du semestrus) studijuoti užsienio aukštosiose mokyklose Vokietijoje, Danijoje, Lenkijoje, Čekijoje,  Prancūzijoje, Anglijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje, Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje. Kasmet daugiau nei 40 (2011 metais buvo 55 vietos) fakulteto studentų išvyksta studijuoti vienam semestrui į ES universitetus.

15. Kiek braižoma rankomis, o kiek kompiuteriu?

Visą pirmą kursą braižome tik rankomis. Kompiuteriu pradedama mokytis braižyti tik antro kurso pirmą semestrą, tačiau vis tiek projektų vizualizavimas vis dar atliekamas rankomis. Tik nuo antro kurso antro semestro projektai jau vizualizuojami kompiuterio pagalba.

16. Esu baigęs kitą specialybę, norėčiau stoti į architektūrą, ar reikės vėl lankyti matematiką ir pan., jei aš jau juos atsiskaičiau, kol mokiausi kitoje specialybėje?

Jei dėstomi dalykai kartojasi (t.y. jų modulio kodas pagal programą sutampa), tai tokius dalykus pakartotinai lankyti ir atsiskaitinėti nebūtina, bus įrašomas prieš tai gautas pažymys. Tačiau jei pažymį norite pasigerinti, dalyką galima lankyti pakartotinai.

17. Kur ir kuo galėčiau įsidarbinti baigęs bakalaurą (magistrantūrą, doktorantūrą) VGTU AF?

Gavus bakalauro diplomą reikia 5 metų praktinio darbo norint įgyti licenziją. Jeigu studijuojate magistrantūros studijas, po jų baigimo reikia dar 3 metų darbo su projektais pas architektą arba architektūros įmonėje. Taip yra todėl, kad baigus bakalaurą, yra suteikiamas meninis universitetinis išsilavinimas. Svarbiausios žinios bei įgūdžiai, leidžiantys savarankiškai spręsti nesudėtingus architektūrinius ir urbanistinius uždavinius, įgyjami dirbant profesionalaus architektūros meistro asistentu.

18. Ar įdomu mokytis? Kodėl?

Tai dažnai priklauso nuo pačio studento. Dažniausiai architektūros studijas pasirenka tie, kurie ja domisi, apsiprendė nepaskutiniais metais, turi gabumų. Tokiems studentams studijos tikrai įdomios, pilnos iššūkių ir skatina kūrybingumą.

19. Kiek vidutiniškai paskaitų būna per savaitę?

Teoriškai 14-15. Praktiškai kiek mažiau.

20. Daugiau tenka mokytis namie ar universitete?

Universitete lankai paskaitas, konsultuojiesi su dėstytojais, taip pat galima dirbti maketinėje. Deja 22 val. fakultetas užsidaro. Jei gyveni Saulėtekyje prie VGTU centrinės bibliotekos, joje galima pasilikti ir per naktį. Žinoma, visus užduotus darbus galima daryti ir namuose, kas dažniausiai tampa geriausia išeitimi. Kur daugiausiai besimokindamas praleisi laiko, priklausys nuo tavęs paties.

21. Kur yra Architektūros fakultetas?

Pylimo g. 26/1 Vilniaus senamiestyje, priešais buvusį Lietuvos kino teatrą. Viešojo transporto „Trakų“ stotelė (važiuoja troleibusai: 1, 2, 5, 7, 20; autobusai: 4, 11, 26, 43, 53; privatūs autobusai: 05, 062)

22. Kaip galima gautį vietą bendrabutyje?

Norintys gyventi bendrabutyje prašymus dekano vardu pristato priėmimo komisijai (204 kabinetas VGTU centriniuose rūmuose) arba savo fakulteto dekanatui. Informacinėje duomenų bazėje atsiradus bendrabučio vietos skyrimo potvarkiui, būsimasis gyventojas kreipiasi į VšĮ ,,Saulėtekio būstas“ apgyvendinimo ir sutarčių vadybininkes (tel. 85 274 5084) dėl nuomos sutarties sudarymo. Studentai, kuriems skirtas bendrabutis, privalo per 9 darbo dienas nuo įsakymo įsigaliojimo dienos atvykti į VšĮ „Saulėtekio būstas“ pasirašyti nuomos sutartį. Daugiau informacijos: www.sauletekiobustas.lt

23. Kur yra bendrabučiai?

VGTU bendrabučiuose yra 2400 vietų. Įstoję studentai apgyvendinami dviejuose šešiolikaaukščiuose (Saulėtekio al. 16 ir Saulėtekio al. 18) ir dviejuose dvylikaaukščiuose (Saulėtekio al. 19 ir Saulėtekio al. 25) bendrabučiuose.

24. Kokios gyvenimo sąlygos bendrabučiuose?

Mažas kambarys 2-3 žmonėms. Architektūroms studentams su visomis savo braižymo lentomis tilpti gana sunkoka, bet įmanoma.Virtuvė būna atskirai aukšte arba tame pačiame kambaryje. Dušai bendri aukštui arba keliems kambariams. Yra liftai. Baldų kiekis ir būklė priklauso nuo kambario. Komunalinių mokesčių mokėti nereikia, internetas taip pat nemokamas.